logo

Sprzęt

Sprzęt

czym latamy

W naszej pracy korzystamy wyłącznie z dronów zaprojektowanych przez nasz zespół, są to konstrukcje przemyślane od samego początku, przetestowane i utrzymywane w jak najlepszym stanie technicznym. Sprzęt pomiarowy to produkty wyłącznie renomowanych i cenionych firm.

AVL Raven

ozdoba naszej floty

AVL RAVEN jest największą jednostką w naszej flocie. Jest to nowoczesny dron ośmiowirnikowy zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze specyfikacją naszej firmy przez jednego z najlepszych inżynierów lotnictwa w kraju. Zaawansowany komputer pokładowy, wytrzymała konstrukcja i profesjonalna kamera stawiają Raven’a w ścisłej czołówce platform obecnie latających w Polsce.

PRECYZJA

AVL RAVEN został stworzony specjalnie z myślą o wymagających usługach fotogrametrycznych i filmowych. Konstrukcja platformy, waga oraz średnica zapewniają bardzo dużą stabilność oraz precyzję pomiarów i ujęć nawet podczas silnych wiatrów.

MOŻLIWOŚCI

Platforma jest w pełni zautomatyzowana, potrafi wykonywać zadany plan lotów zapewniając wysoką precyzję i powtarzalność pomiarów. AVL RAVEN w trybie manualnym jest obsługiwany przez dwóch operatorów: operatora UAV oraz operatora gimbala. Daje nam to możliwość wykonywania skomplikowanych ujęć filmowych niedostępnych dla zwykłych maszyn.

SPECYFIKACJA

Średnica platformy: 1,35 m
Masa całkowita bez sprzętu pomiarowego: 16 kg
Udźwig: do 9 kg
Czas misji: do 28 minut
Sterowanie: ręczne, wspomagane GPS, pełna automatyka lotu
Transmisja danych: komunikacja i telemetria w paśmie 2,4 GHz
Transmisja video: dwa osobne kanały w paśmie 5,8 GHz

dron octocopter ośmiowirnikowy
zdjęcia filmy z drona

Kamera termowizyjna

Flir Vue Pro R 640

Radiometryczna kamera termowizyjna dla bezzałogowych statków powietrznych do dokładnych pomiarów temperatury obiektów i obszarów z powietrza.

MOŻLIWOŚCI

FLIR VUE PRO R 640 to nowoczesna kamera do zbierania dokładnych, bezkontaktowych pomiarów temperatur. Każde zdjęcie z tej kamery termowizyjnej zawiera dokładne radiometryczne dane osadzone w każdym z pikseli. Pomiar temperatury może być odczytywany nie tylko po wykonaniu  nalotu, ale także na żywo w trakcie misji.

Jest to najnowszy produkt na rynku o sensorze z wysoką rozdzielczością 640 x 512 px pozwalającym na pomiar obiektów z dużą precyzją oraz obrazem termograficznym o dużej ilości detali.

Avialabs uzyskało zgodę na import (według regulacji ITAR) kamery FLIR VUE PRO R w wersji 30 hz. Oznacza, że sensor kamery sczytuje obraz trzydzieści razy na sekundę, co umożliwia obserwację i pobór danych w czasie rzeczywistym w odróżnieniu do popularnych kamer o częstotliwości poniżej 9 hz, gdzie sensor sczytywany jest zaledwie kilka razy na sekundę. Ma to szczególne znaczenie i daje nam przewagę w procesie pozyskiwania danych podczas nalotu bezzałogowcem nad obiektami (np. liniami wysokiego napięcia) lub obserwacji/śledzenia ruchomych obiektów - obraz jest całkowicie płynny.

ZASTOSOWANIE

FLIR VUE PRO R wykorzystujemy między innymi przy kontrolach budowlanych i dachowych, inspekcji sieci i podstacji energetycznych, analizy infrastruktury, rolnictwa precyzyjnego, bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, poszukiwania, ratownictwa, reagowanie kryzysowego, monitorowanie zwierząt gospodarskich, monitorowania rurociągów czy kontroli paneli fotowoltaicznych.

RAPORTY

FLIR Vue Pro R rejestruje zdjęcia w rozszerzeniu JPEG oraz w pełni radiometrycznych R-JPEG, które mogą być w pełni przeanalizowane w oprogramowaniu FLIR gdzie można stworzyć raport z wykonanego badania. Zapisuje również 8-bitowe cyfrowe wideo w formatach H.264 lub MJPEG i 14-bitowych TIFF bezpośrednio w kamerze.

kamera termowizyjna flir vue pro
Termowizja drony

Fotografia / Filmowanie

Panasonic Lumix GH4

Panasonic GH4 to kamera filmowa i aparat bezlusterkowy o wielkości matrycy 4/3 umożliwiającej wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 16 mpix oraz ujęć filmowych w rozdzielczości 4K DCI w 24 kl/s oraz 1080 do 96 kl/s.

JAKOŚĆ

Korzystamy z profesjonalnych obiektywów by wyeliminować zniekształcenia, aberracje i zapewnić możliwie najlepszą ostrość i jakość detali widocznych na zdjęciach i filmie.

MOŻLIWOŚCI

Drona z kamerą obsługuje dwóch operatorów. Pierwszy steruje maszyną, a drugi głowicą z kamerą, co umożliwia wykonywanie skomplikowanych filmowych ujęć.

kamera do drona